Starší žačky zvítězily u soupeřů a vezou domů 4 body

V sobotu 04.05.2024 jsme s týmem starších žaček zavítali na mistrovská utkání do Ostravy, kde jsme se utkali nejprve s domácí Porubou B a poté s týmem Třince.

Nutno podotknout, že výjezd byl vskutku úspěšný, tedy čtyřbodový. Jako první nás čekal domácí tým Poruby B, který sice dosud nezískal ani bod, ale děvčata byla upozorněna na to, že utkání není třeba podcenit. Utkání bylo zápasem dvou různých poločasů. V tom prvním jsme se sice dostávali do vyložených golových situací, nicméně se nám je nedařilo proměňovat a poločas skončil 6:6. Panika však nebyla na místě, po společném poločasovém rozebrání s trenéry už byl druhý poločas plně v naší režii, začali jsme proměňovat šance a skore narostlo na 19:10. Určitě bychom chtěli pochválit především obrannou činnost mužstva v čele s brankářkou Amálkou.

Jaké druhé nás čekalo papírově silnější družstvo Třince. Posílení prvotní výhrou jsme si však už od začátku šli za jasnou výhrou. Vedení z prvního poločasu 13:5 se nám v tom druhém podařilo navýšit na 24:6 a potvrdili jsme tak výborný výkon z druhého poločasu zápasu s Porubou. Navýsost spokojeni jsme byli s obranou, která šlapala naprosto perfektně, kdy v druhém poločase zápasu s Třincem jsme soupeři dovolili vstřelit pouze jednu branku.

Musíme pochválit celý tým, holky si plnily naše pokyny a na hře to bylo znát. Rádi bychom rovněž poděkovali několika vypomáhajícím mladším žačkám (Vanesa, Danča, Kristýna), které se skvěle začlenily do týmu a okusily vítěznou atmosféru i se staršími žačkami.