Mladší žačky v nových dresech a s 2 body z Bohumína

Mladší žačky zajížděly k dalším dvěma utkáním na horkou půdu do Bohumína. Vyzkoušely si nové dresy a podpořil je nový maskot opičák. Postupně se utkala s družstvem z Házené Paskov a 1.SC Bohumín 98.

I přes velkou marodku naše mladší děvčata hrála nebojácně v dalších jarních utkáních v Bohumíně. Nejdříve se utkala proti Paskovu, kde mezi třetí a pátou minutou I. poločasu si začala vytvářet odstup od soupeře. Krásnými akcemi procházela děvčata až k brankovišti soupeřek a přesnými střelami postupně navyšovala své vedení až na poločasový stav 12:19. Následovaly trháky nebo-li "Shot-outy", kde trháky provádí 12 hráček a trhák bez driblinku je ohodnocen 2 brankami. Tyto "Shot-outy" děvčata s přehledem vyhrála a brankářce se započítala 1 branka do celkového skóre. V II. poločase trenéři prostřídali hráčky, které udržovaly náskok z I. poločasu a mírně ještě navýšili. Takže naše děvčata vyhrála 28:37.

V druhém utkání, kde děvčata nastupovala po 10 minutovém odpočinku proti velmi silnému domácímu družstvu 1.SC Bohumín 98 se děvčatům již tolik nedařilo. Hlavně nestačily fyzicky, jelikož domácí družstvo odpočívalo 90 minut po prvním utkání a naše hráčky jen 10 minut. Také domácí časoměřič měřil tresty domácím hráčkám jen 1 minutovým trestem a rozhodčí (ženy) tomu jen přihlížely a ani proti protestům nic nenapravily. Následně po utkání se omlouvaly a že si to neuvědomily. Také správné tresty nebyly vůbec uvedeny v zápise o utkání, na což přišli naši trenéři až po podepsání zápisu o utkání. Děvčata Bohumína byla upřednostněna o 8 minut trestu a v některých případech měly hrát jen o 4 hráčkách na hřišti. Poznámka klubu - Vedení klubu podává stížnost na rozhodování a vedení tohoto utkání. Naše děvčata tím prohrála I. poločas 13:9 a "Shot-outech" prohrála i jedinou branku. Tím pádem poločas byl ukončen se skórem 14:9. V II. poločase vše pokračovalo a děvčata si odvezla prohru 22:14.

Trenéři děvčata pochválily za bojovnost a přístup ke hře.