Starší žáci v kvalifikaci na Žákovskou ligu

Uplynulou neděli hráli starší žáci kvalifikační kolo Žákovské ligy. Celkem se těchto kol organizovalo v rámci celé republiky osm, kdy z prvního místa postoupili do finálové fáze vítězové turnaje a dále čtyři nejlepší družstva na druhém místě. Utkání se hrála na 2x 18 minut v systému každý s každým.

HC Zubří – HC Nový Jičín 15:11 (7:4)

Do úvodního utkání jsem nastoupili nervózně a díky velkému množství neproměněných vyložených střeleckých příležitostí jsme nemohli přiblížit na kontaktní gól. Hosté si náskok udrželi až do konce utkání.

HC Nový Jičín - Házená Uničov 13:7 (4:5)

Ve druhém utkání jsme nastoupili vlažně a nechali jsme soupeře dostat do vedení a nás pod tlak. Na začátku druhého poločasu se nám podařilo soupeři odskočit až na osm branek a to bylo rozhodující. Bohužel nás v tomto utkání zrazovaly individuální chyby, soupeř se na konec dotáhl na 5 brankový rozdíl.

HC Nový Jičín - Tatran Litovel 18:24 (6:13)

Do tohoto utkání jsme nastoupili od prvních minut bojovně a s nasazením. Bohužel nás zrazovaly technické chyby. Soupeř v prvním poločase odskočil na rozdíl sedmi branek, to bylo rozhodující.

SK Kuřím – HC Nový Jičín 18:20 (7:12)

Do posledního utkání v kvalifikaci jsme nastupovali proti družstvu z Kuřimi.. Od prvních minut jsme soupeře překvapili naši dobrou obrannou a brankáři. Naši hráči se dokázali prosadit a postupně si šli za vítezstvím v tomto utkání. V tomto si také zahráli všichni hráči.

Všechny hráče je potřeba pochválit za to, jakým způsobem se zápas od zápasu zlepšovali. Družstvo ukázalo svou tvář i v době, kdy jsme tahali za kratší konec a nedařilo se naše útočné kombinace zakončit brankou a trápili se. Je třeba vyzvednout naše brankáře, se kterým jsme navázali na výsledky utkání z podzimní části sezóny.