Minižacto starší válí

V neděli 6.10.2024 zajížděli minižáci a minižačky starší k mistrovskému turnaji do Havířova. A byla to úspěšná neděle.

K prvnímu utkání naši starší minižáci a minižačky nastoupili proti TJ Sokolu Karviná. Již od první chvíle byla vidět na naší straně zkušenost, rychlost a nebojácnost. Jelikož nemáme v družstvu stanoveného brankáře, do branky se postavil Matěj Církva a za celé utkání (I.poločas 8 minut a II. poločas 10 minut) dostal jen 1 branku. Dominance naší hry byly přesné přihrávky a přesná střela na branku. Již v čase 5:19 jsme vedli 7:0 a poločas skončil 7:1. V II. poločase jsme přidali ještě 5 branek a první vítězství v soutěži bylo na světě. Vyhráli jsme 12:1. Celkem bylo 10 dětí a všichni si zahráli stejnou dobu. Všichni byli spokojeni, jen Matěj si stěžoval, že už nechce být v brance, že tam nemá co dělat. :-D Branky vsítili Áďa 1, Alice 2, Ondřej 8 a Amálka 1.

K druhému utkání jsme nastoupili proti silné Kopřivnici. Začátek utkání byl vyrovnaný a ve 4. minutě byl stav 3:3 . Pak jsme dostali 3 smolné branky a neproměnili 7m hod a poločas utkání skončil 5:7 ve prospěch Kopřivnice. Druhý poločas jsme drželi krok, ale přiblížit na 1 branku se nám nepodařilo a utkání skončilo 11:13. V brance velmi dobře chytala Alice (chytili 4 střely) a za naše družstvo branky dávali: Ondřej 3, Amálka 3 a Matěj 5. I zde jsme nezapomněli na mladší a méně zkušenější hráče a hráčky, kteří také velkou mírou zasáhli do hry.

K třetímu utkání jsme naběhli proti Hrabůvce a to doslova. V šesté minutě jsme vedli 6:1 i s 2x vyloučeným Ondrou. V brance se blýskla Amálka, kdy chytila 3 nepříjemné střely a nebojácně rychle rozehrávala hru z brankoviště. Poločas skončil 7:2 a naše družstvo si šlo za dalším vítězstvím. II. poločas již byl vyrovnaný a to jen proto, že jsme prostřídali lavičku a zahráli si všechny děti. II. poločas skončil 6:6 a my jsme získali další vítězství 13:8. Branky dávali: Alice 2, Ondřej 3, Matěj 6, Rozárka 1 a Miriam 1. Zase musíme pochválit celé družstvo za odvedenou hru.

Ke čtvrtému a poslednímu utkání jsme nastoupili proti domácímu Havířovu. Zde jsme zvolili jinou taktiku a to, že v základní sestavě nastoupili od začátku utkání Áďa, Míša, Terezka, Miriam, Rozárka a v brance Amálka. Tak jsme odehráli 4 minuty (polovinu I. poločasu) a prohrávali jsme 0:4. Do druhé půle I. poločasu jsme družstvo poměnili a poločas skončil 4:5 v náš neprospěch. V II. poločase jsme zabrali a v půlce II. poločasu byl stav utkání 9:5 v náš prospěch. To byl signál na změnu sestavy a na palubovku šli zase ti mladší a méně zkušenější. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce a vyhráli jsme 12:8. Branky vsítili: Áďa 1, Alice 1, Viki 2, Ondřej 5 a Matěj 3.

Můžeme zhodnotit, že to byl úspěšný turnaj a do celkové tabulky z 15 družstev jsme si připsali prvních 6 bodů a jsme zatím na 5. místě.