V neděli 18.2.2018 se na domácí palubovce uskutečnil v pořadí již třetí turnaj Žákovské ligy starších žáků. Nemocí a zraněními oslabený tým Nového Jičína tak měl nastoupit proti celkům TJ ČZ HBC Strakonice, HCB OKD Karviná, HC Zlín a Dukla Praha B. Vzhledem k nepříznivým podmínkám, které panovaly na cestě ze Strakonic do Nového Jičína, však celek z Čech nedorazil a tak jsme hned v úvodu obdrželi dva kontumační body v náš prospěch.

Našim prvním domácím představením se tak stal až zápas s favorizovanou Karvinou. Místy značně vyrovnané utkání nám dávalo naději, že bychom mohli favorita potrápit a dohrát do zdárného konce. Stále jsme udržovali kontakt, avšak kvalita soupeře byla znát a v důležitých chvílích byl tak vždy o krok napřed. 22:30 (13:17).

Posilněni zápasem s Karvinou, který byl i přes záporný výsledek pozitivní, bylo na řadě utkání proti Zlínu. Se soupeřem jsme opět drželi krok, hráči měli chuť do hry a vytvořili několik hezkých kombinací. Vinou špatné střelby však tým se zápasem nedokázal nic udělat a tak nás Zlín porazil 19:24(9:11).

Třetím a závěrečným duelem s Duklou Praha B jsme naši domácí pouť zakončili. V první půli bylo vidět pár nepříjemných faulů, ale také vyrovnaná hra obou týmů. Do druhé části jsme nastoupili s odhodláním vyhrát za každou cenu. I když jsme utržili hodně nepříjemných šrámů, dokázali jsme vytvořit dostatečný náskok proto, abychom zápas vítězně ukončili. 13:23 (8:9)

Velký dík našeho týmu patří i pěti mladším žákům, kteří nás v nouzi podpořili i přesto, že fyzický rozdíl proti soupeřům byl obrovský. Vítězný zápas s Duklou tak s přispěním dvou gólů do finálního skóre zakončovali Simon Boháč, Michal Kelnar(1), Radko Kubík(1), Viktor Macíček a Vít Šarman v jedné sestavě podpořeni staršími žáky Janem Horákem a v brance Jiřím Černotou. Dále děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří s organizací turnaje vypomáhali.

V konečné tabulce Žákovské ligy tak máme na kontě již osm bodů a před sebou 4. kolo, které se uskuteční 18.3.2018 ve Vršovicích.

Sestava:
Brankáři:
Jiří Černota, Tomáš Pospěch

Hráči:
Jakub Thurnvald, Jan Horák, Jakub Nedelčev , Sebastian Szafran, Martin Furmánek
Vít Šarman, Michal Kelnar, Viktor Macíček, Simon Boháč, Radko Kubík

Realizační tým:
Petr Gabryš, Monika Gabryšová, Martin Večerka