V neděli 10.04.2016 hrály svá mistrovská utkání všechna mládežnická družstva na domácí palubovce.

Nejdříve se představily hráčky mladších žaček, kdy v čase 8:30 h. přivítaly družstvo ze Sokola Poruby „B“. Po 15-ti minutách hry s osobní obranou (tak je to stanovené STK MS KSH) jsme po velkém boji vedli 8:2. Hra byla soustředěná, děvčata dobře bránila a brankářka Jana Palkovičová se snažila pochytat všechny třely soupeřek. Následně z protiútoků se děvčata dostávala do šancí a vsítila za 15 minut 8 branek. Následovaly trháky (shout-outy), kterých se zúčastní všechny hráčky zapsané v zápise o utkání. Tuto část utkání děvčata zvládla velmi dobře a vyhrála 4:1. Musíme pochválit brankářku J. Palkovičovou, která přesně házena trháky a hráčky družstva měla šanci zvýšit skóre utkání. Celkově po I. poločase vedla 12:3. V II. poločase děvčata hrála pěknou házenou, přesně střílela a v bráně měla oporu kvalitní brankářky. Tím se povedlo, že mladší žačky zvítězili i v II. poločase 5:4 a celkově vyhrály 17:7. Výsledek utkání 17 : 7. Jsou to další body do tabulky MSL, kde jich aktuálně mají 8 a jsou na 4. místě. Gratulace patří všem hráčkám i trenérovi Miloslavu Smutnému, který tvrdou prací připravuje hráčky na utkání.

V časovém sledu nastoupili k dalšímu domácímu utkání mladší žáci, kteří také přivítali Ostravské družstvo a to z oddílu Sokol Ostrava. Naše družstvo bylo oslabeno o 3 kvalitní hráče, kteří pomáhali táhnout družstvo proti minulému soupeři. V prvních 15-ti minutách osobní obrany jsme srdnatě bojovali a po velice dobrém výkonu a několika sporných výrocích rozhodčích jsme prohráli 8:10. V trhácích jsme se částečně zlepšili, vsítili 3 branky, ale také dostali 9. Tím se po I. půli skóre navýšilo v náš neprospěch a to na celkových 11:19. Přesto jsme si řekli, že toto brankové manko se pokusíme smazat. To se nám částečně ve II. poločase podařilo a nakonec jsme prohráli jen tří brankovým rozdílem. Kluci v II. poločase zabrali a byl vidět posun nahoru. Výsledek utkání 22 : 25. Mladší žáci zůstávají v tabulce MSL na 5. místě s 2 body a na příští utkání zajíždějí k utkání do KH Kopřivnice. Věříme, že se nám podaří urvat další body.

V 11:30 h. nastoupili starší žáci k utkání proti Sokolu Ostrava, kterou v podzimní části 2x porazili výrazným rozdíle. V I. poločase bylo vidět, že družstvo z Ostravy se hodně zlepšilo a trápilo naše hráče dobrým výkonem. Přesto kluci bojovali, přesně stříleli a v bráně je držel brankář dobrými zákroky. Postupně si vypracovali vedení, které bylo místy až šesti brankové. V poločase se skóre ustálilo na rozdílu 3 branek a to na 18:15. Do II. poločasu hostující hráči nastoupili s ještě větší agresivní obranou a dokonce v 18-té minutě vedli 27:28. I přes vyrovnaný II. poločas trenéři prostřídali hráče i brankáře, tak aby si oddechli Ti nejlepší. Tím se podařilo hostujícím hráčům otočit skóre v náš neprospěch. V posledních 2 minutách, po důrazné hře naši kluci srovnali na 29:29 a do konce utkání zbývalo 35 vteřin. Po Time-outu hostujícího družstva se pomalá hra dostala v posledních 3 vteřinách do pravého křídla, kde z velkého úhlu prostřelil našeho brankáře pod nohy hráč z Ostravy a tím vsítil vítěznou branku Sokolu Ostrava. Byla to smolná branka, ale je to ponaučení, že se soupeř nesmí podcenit a musí se zabránit takové poslední střele. Konečný výsledek utkání 29 : 30. Kluci i trenéři byli zdrceni, ale přes tuto smolnou prohru si udrželi 3 příčku v tabulce.

V odpoledních hodinách nastoupila na jaře 2016 děvčata starší žačky k 1. mistrovskému utkání proti dr. SC Bohumín v domácí sportovní hale“ABC“. Utkání proti slabšímu soupeři zvládla na výbornou. Již od prvních minut utkání vedla výrazným rozdílem a nenechala nikoho na pochybách, kdo v utkání bude vůdčí osobností. Přesnou střelbou, výbornými zákroky kvalitních brankářek a důraznou obranou si postupně navyšovala skóre ve svůj prospěch. Již po 25 minutách I. poločasu vedla rozdílem třídy a to 13:7. V II. poločase ještě více zabrala a trenérka musela střídat hráčky Báru Horákovou a Lucií Černoškovou, které byly k neudržení a po každé akci vsítili branku. Nakonec si v utkání zahrála i děvčata, která jsou součásti družstva kratší dobu a skoro všechna vsítila branky. Nakonec se výsledek utkání vyšplhal na 25:11. Všem děvčatům k super výkonu blahopřejeme a těšíme se na další výhry.