Ve čtvrtek 5.5.2016 v podvečer jsme hráli své další mistrovské utkání, kde jsme nastoupili na palubovku Sokolu Ostrava. Mladší žáci se poctivě rozcvičili, dostali pokyny od trenéra a šli soupeřit se soupeřem a bojovat o výhru. Podle pokynů se kluci vrhli do osobní obrany s vervou, kde utkání jsme začínali obranou. Ikdyž jsme dostali první gól, ihned jsme srovnali a tak to probíhalo po celý I. poločas. Prohrávali jsme už i o 3 branky, ale po chvíli jsme přesnými střelami srovnali. V závěru 1. poločasu jsme dostali branku, ale už jsme nestihli skóre srovnat. Po hře s osobní obranou bylo skóre 12:11 pro OVA a my věřili ve velký boj. Začali probíhat trháky a naše družstvo rychle po 3 trhácích prohrávalo o 5 branek. Kluci se následně hecli a najednou začali padat 2 brankové branky i do sítě Ostravy. Trháky skončili nerozhodně 10:10, což byl velmi slibný výsledek do dalšího průběhu utkání. Po odpočinku mezi poločasy, kdy I. poločas skončil 22:21, jsme se znovu vrhli na soupeře. Skóre jsme otočili ve svůj prospěch a po 5-ti minutách jsme vedli 23:25. Pak přišla slabá dlouhá chvilka utkání, kde hráči trefovali brankáře nebo se netrefili branky a najednou jsme zase prohrávali 29:26. Po time-outu družstva se znovu začalo dařit, ale také jsme další branky obdrželi. V závěru jsme se dotáhli soupeře na rozdíl 1 branky, ale víc se už nepodařilo. V útoku jsme nevyužili rozehranou slibnou akci a následně dostali konečnou branku utkání. Prohráli jsme 32:30, ale odcházeli jsme se vztyčenou hlavou, že jsme byli rovnocenným soupeřem a při troše štěstí jsme mohli vyhrát. V utkání jsme střídali všechny hráče (ne jak soupeř), takže všichni hráči dostali na hřišti šanci a v utkání hráli minimálně 7 minut. Tím nám možná utekla vysněná výhra, ale hra všech hráčů je prvořadá. Musím pochválit za bojovnost všechny hráče a také brankáře Vaška Holce za velmi dobrý výkon (minimálně 10 perfektních zákroků). Bylo to SUPER utkání. Br. Holec V., hráči – Szafran S. 8+0+3=11, Nedoma Š. 0+0+5=5, Nedoma M. 3+2+0=5, Černota J. 0+2+0=2, Horák J. 0+2+0=2, Nedelčev J. 0+2+0=2, Málek M. 0+2+1=3, Hutyra J., Jurčák J., Černý T., Kelnar M., Škoda J. (branky – 1.pol. + trhák + 2.pol.) Více o utkání najdete zde: http://mksh.chf.cz/match_report.aspx?id=47131

Starší žáci, vyhecováni mladším družstvem, nastoupili v oslabené sestavě proti Ostravě. Cíl byl, že jim vrátíme nešťastnou prohru z posledního domácího utkání, kdy jsme prohráli v posledních 2 vteřinách utkání. Kluci se soupeře nezalekli a vletěli na něho stylem „vrátíme Vám to i s úroky“. Po 4 minutách hry naši hráči vedli 4:0 a soupeřův trenér (zkušený extraligový veterán Daniel Igenyes) si v 5-té minutě bral Time-out družstva. V dalších minutách naši kluci nepolevili a ve 13-té minutě I. poločasu jsme vedli rozdílem třídy a to 11:3. Trenér Marek prostřídal hráče, do branky šel na zkušenou Marián Pěrkusov a v poločase byl velmi slibný výsledek 8:15 pro naše st. žáky. V II. poločase v brance zůstal Marián a na hrací ploše byla prostřídaná sestava hráčů. Ikdyž soupeř snížil na rozdíl 5-ti branek a našim hráčům se chvíli nedařilo, následně jsme zase zabojovali a znovu vzali utkání do svých rukou. Skóre jsme navýšili znovu na rozdíl 8 branek a utkání dohrávali v poklidu za účasti všech hráčů (i mladších žáků) na zápise. Konečný výsledek byl 26:30 a vše bylo vráceno i s úroky. Musíme pochválit všechny hráče i brankáře družstva za kvalitní hru a super výkon. Všichni si to zaslouží. Více o utkání najdete zde:  http://mksh.chf.cz/match_report.aspx?id=47133