Naši starší žáci zajížděli k I. kolu Žákovské ligy na horkou půdu do Nového Veselí.

Postupně se naši starší žáci utkali s domácím družstvem a s družstvy z našeho blízkého okolí – TJ Cement Hranice, HC Zubří a SKP Pepino Frýdek-Místek. Všechny družstva mají Extraligové mužské složky, takže i jejich základna je na velmi vysoké úrovni, což se také potvrdilo. Naši žáci srdnatě bojovali, ale bohužel na vysněné vítězství nedosáhli.

Nejvíce se jim dařilo proti Frýdku – Místku, jež v poločase jsme prohrávali 11:12 a ještě ve 30. minutě II. poločasu (hraje se 2x 20 minut) byl stav vyrovnaný 18:18. Následně bylo velmi přísné vyloučení našich 2 hráčů a naši hráči již nedokázali utkání dovézt do vítězného konce.
Zápis z utkáni zde: http://www.muzi.chf.cz/match_report.aspx?id=58687&cmpid=

S družstvem z Hranic jsme se již potkali v kvalifikaci na ŽL, takže jsme věděli, že toto družstvo pod vedením naší bývalé hráčky žen p. Leony Černé je velmi kvalitní. Což se také potvrdilo a už v poločase jsme prohrávali 15:6. Naši hráči nezachytili začátek utkání (střelba do tyček, ztráta míče a nedisciplinovanost v obraně) a už jenom dotahovali náskok soupeře. V II. poločase se začali vést pokyny trenérské dvojice Petra Gabryše a Martina Večerky (asistentka – Monika Gabryšová) a s Hranicemi dokázali hrát vyrovnanou partii.  Nakonec z toho byl výsledek 25:19 ve prospěch hráčů z Hranic.
Zápis z utkáni zde: http://www.muzi.chf.cz/match_report.aspx?id=58716&cmpid=

HC Zubří je pojem sám o sobě. To se také potvrdilo a naši hráči v poločase prohrávali 14:6. Po změnění taktiky v obranné činnosti a přesnější herní činností v útoku utkání skončilo 24:14.
Zápis z utkáni zde: http://www.muzi.chf.cz/match_report.aspx?id=58711&cmpid=

K poslednímu utkání I. kola ŽL jsme nastupovali proti domácímu celku TJ Sokol Nové Veselí. Našim hráčům již značně ubyly síly, takže i přes výborné zákroky brankáře Jirky Černoty jsme v poločase prohrávali 11:15 a celkově prohráli 19:25. Také domácí hráči využili všech 16 hráčů, které měli na soupisce proti našim 11.
Zápis z utkáni zde: http://www.muzi.chf.cz/match_report.aspx?id=58688&cmpid=

I. kolo ŽL nás dostalo do reality a hráči si uvědomili, že ostatní družstva nejsou žádné ořezávátka a že se musí více trénovat a hrát srdnatě, s chutí a nechat na palubovce všechny síly.