I letos jsme měli zastoupení na největším mezinárodním halovém turnaji Prague Handball Cupu (PHC). Tento turnaj letos byl největší a mnoha týmů i vrcholem této sezóny, a pro nás to bylo nápodobně. Obsadili jsme 3 kategorie a to starší žáci, starší žačky a mladší žačky. Naším cílem všech kategorií bylo užít si na plno turnaj, stmelit kolektiv a poznat hlavní město Prahu.

Hodnocení jednotlivých kategorií v turnaji:

Starší žáci:
Kluci dostali nalosovanou skupinu složenou z Evropy a to Německa, Dánska, Chorvatska, Itálie a Švédska. V prvním dnu, prvním utkání nás čekalo tým z Německa, tam jsme získaly první cenné body do skupiny výhra 21:10. Pak jsme nastoupily proti Chorvatům, kde jsme bojovali dokonce jenže v závěru se nám to nepodařilo zvrátit a prohráli jsme 14:16. Pak nás čekal největší soupeř ze skupiny a to Švédské družstvo, snažili jsme se hrát vyrovnanou hru ale bohužel ani to se nám nepovedlo a prohráli jsme 6:23. Druhý den už to bylo lepší získaly jsme další dva body a to z týmem Dánska v poměru 18:14. Jenže byly jsme na čtvrtém místě v skupině a do hlavní A skupiny postupovali první tři a čekal nás ještě jeden tým a to z Itálie. Tento zápas rozhodl o všem, v nové hale noví fanoušci a další zápas! Měli jsme jasný cíl a to vyhrát! Jenže se to nepovedlo, celá hala fandila proti nám a to dělá 8. hráče na hřišti, v tomto utkání ale přišli i naší fanoušci v podobě starších žaček kterým moc děkujem za velkou podporu. S Itálií porážka 14:16. Čekala nás teda play-off skupiny B a tam se po dvou krásných výhrách s Dánskem a Českým týmem SK Žeravice, probojovali do čtvrtfinále a tam bohužel padly s Francouzským týmem.

Starší žačky:
Holky dostali nalosovanou skupinu složenou z Evropy a to Německa, Dánska, Švýcarska, Finska a Slovenska. V prvním dnu čekali děvčata dvě utkání a to s týmy Německa a Švýcarska kde bohužel obě utkání prohráli a to 2:18 a 11:25. Druhý den naše děvčata čekaly 3 utkání, na hnedka první utkání tohoto dne jsme sahali po vítěství s Finským týmem jsme ale prohráli 8:9. Pak ale už přišla ta sladká výhra a to proti nedalekému soupeři a to týmu ŠŠK Bernolákova Košice ze Slovenska v poměru 2:10 kdy nás přišli podpořit fanoušci v podobě starších žáků. Poslední utkání toho dne už se nám taky nepodařilo vyhrát Dánský tým byl velice silný a prohráli jsme 6:13. Umístili jsme se na 5. místě a čekalo nás play-off skupiny B a tam po velice dobrém utkání kdy na začátku druhé půle nás rozhodčí poslaly do 4 už jsme nedokázali zvrátit výsledek a vypadli jsme po porážce 6:14.

Mladší žačky
Holky dostali nalosovanou skupinu složenou z Evropy a to dva týmy z Česka, Dánska, Švédska a Slovenska. Naše nejmladší děvčata na tento turnaj přijela získat zkušenosti a poznat jiná družstva jak se hraje v zahraničí. Bohužel naše děvčata prohrála všechna utkání ve skupina a v play-off skupiny B bohužel vypadla už hnedka po prvním utkání. Holky si to užily a věříme že za rok už to bude lepší a příjdou i nějaké ty výhry.

Všechny výsledky se dozvíte na www.phc.cz

Fotografie najde na FB našeho oddílu.

Všem trenérům, asistentům a zdravotnici patří velké díky že dovezli všechny děti zdravé a v pořádku. Týmům děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci oddílu a Města.