V sobotu 25.11. 2017 se v Litovli konal kvalifikační turnaj o postup do Žákovské ligy chlapců. Kromě našeho týmu se turnaje zúčastnily také celky Tatranu Litovel, Cementu Hranice a Sokola Ostrava. Z této kvalifikační skupiny mohli postoupit jen tři účastníci. Vzhledem ke kvalitnímu obsazení turnaje, tak bylo klíčovým utkáním kvalifikace hned první střetnutí a to s celkem Sokola Ostrava.

Ostrava se ve skupině „A“ Moravskoslezské ligy starších žáků poněkud trápí a proto pro náš celek byla papírově nejhratelnějším soupeřem. Naši hráči do utkání nastoupili s větším nasazením, bojovností a chutí po výhře. Že je zápas pro obě strany klíčový, napověděly hned první minuty utkání. Oba celky se snažily udělat co nejméně chyb a svěřenci trenéra Petra Gabryše a Martina Večerky si tak šli tvrdě za vítězstvím. Během prvního poločasu se chopili vedení 12:9 a týmovým výkonem ve druhé půli nakonec zdolali Ostravu 25:17.

Dalším soupeřem našeho celku byl druhý tým Olomoucké ligy – Tatran Litovel. Utkání začínající 15 minut po prvním zápase s Ostravou však naši chlapci nevypustili. Odvážně vzdorovali a i přes nepříjemná invektiva trenérů Litovle a dokázali hrát vyrovnanou partii. V poločase zápasu tak bylo skóre 9:12 pro domácí. Druhá půle se tak nesla v duchu dotahování náskoku soupeře. Bohužel, hráči již nestačili se silami a podlehli konečným výsledkem 17:26. Výsledek ovšem zcela nekoresponduje s výkonem obou týmů.

Třetím a posledním zápasem proti silnému družstvu Cementu Hranice se uzavřela mise za kvalifikací. Chlapci bojovali statečně, ale podlehli favoritu kvalifikace 26:17 (13:8). Zápas se vyznačoval bojovností, odhodláním, ale i chybami našeho týmu, které protivník trestal.

Kvalifikováním se do Žákovské ligy, si náš tým zajistil účast v prestižní soutěži, kde sehraje mnoho zápasů s nejlepšími celky České republiky a získá hodně zkušeností. Turnaj prvního kola je naplánován na druhý víkend v prosinci. Kam pojedeme, to se ukáže v nejbližších dnech.

 

Sestava (góly):
Brankář – Jiří Černota(1), hráči – Thurnvald Jakub(1), Gabryš Jakub(1), Horák Jan(11), Nedelčev Jakub(4), Szafran Sebastian(23), Rucký Adam(2), Furmánek Martin(2), Nedoma Matěj(10), Nedoma Štěpán(4)

Realizační tým:
Petr Gabryš – trenér
Martin Večerka – asistent trenéra
Monika Gabryšová – vedoucí družstva

Výsledky turnaje:

Tatran Litovel – Cement Hranice 21:27 (12:15)
TJ Nový Jičín – Sokol Ostrava 25:17 (12:9)
TJ Nový Jičín – Tatran Litovel 17:26 (9:13)
Sokol Ostrava – Cement Hranice 11:25 (7:14)
Cement Hranice – TJ Nový Jičín 26:17 (13:8)
Tatran Litovel – Sokol Ostrava 37:15 (19:8)

Tabulka turnaje:

1. Cement Hranice 3 3 0 0 78:49 6
2. Tatran Litovel 3 2 0 1 84:59 4
3. TJ Nový Jičín 3 1 0 2 59:69 2
4. Sokol Ostrava 3 0 0 3 41:87 0