V sobotu 9.11.2017 se konalo první kolo Žákovské ligy starších žáků. Naši svěřenci odjeli do Nového Veselí, aby změřili své síly s celky TJ Sokol Nové Veselí, HC Zubří, SKP Frýdek Místek a TJ Cement Hranice.

V úvodním zápase jsme nastoupili proti celku SKP Frýdek Místek. Během prvního poločasu však „papírově“ silnější celek ze sousedství poznal, že nebudeme snadná kořist. Dařilo se nám odrážet jeho útoky a od jedenácté minuty prvního poločasu i vést hru. V poločase jsme proto drželi náskok jednoho gólu 11:12. Ve druhém poločase jsme se nenechali zaskočit nástupem a až do sedmé minuty vedli stále o gól. V osmé minutě však přišlo vyloučení, které i když jsme zvládli, poznamenalo další vývoj zápasu. Soupeř sebral vhozenou rukavici a postupně, díky rychlým protiútokům, navyšoval skóre. Bohužel, náš tým se již nedokázal vzchopit a první zápas tedy prohrál 20:26.

Po nešťastném prvním zápase, ve kterém jsme věřili ve zdárný konec, nás čekal celek TJ Cement Hranice. Zklamání z předešlé prohry se nás drželo po celý první poločas. Hranice se hned od začátku ujaly vedení. Náš tým se snažil bojovat a dotahoval gólové manko. V poločase jsme přesto prohrávali 15:6. Ve druhé půli se již naše hra zlepšila. I přes některé technické chyby, jsme se soupeřem drželi krok a druhý poločas obrátili ve svůj prospěch 10:13. V celkovém součtu nám to bohužel nepomohlo a tak jsme pokaženým začátkem ztratili i druhý zápas 25:19.

Ve třetím utkání jsme narazili na nejtěžšího soupeře a loňského mistra HC Zubří. Udržet krok s takto kvalitním soupeřem bylo těžké. Měli jsme dost technických chyb a naše střely kryl dobře chytající zuberský brankář. Poločas zápasu 14:6. I druhá půle se nesla v duchu té první a dobře hrající zuberský tým dokonal své dílo. Konečný stav 24:14.

Posledním soupeřem našeho týmu bylo Nové Veselí. Na obou stranách šlo vidět, že turnaj je náročný. Sil ubývalo a nepřesností přibývalo. Náš tým si tak sáhl na dno svých možností. Chlapci, ač značně unavení, bojovali jako lvi. I když byl poločas zápasu 11:15 v náš neprospěch, nic nevzdali a našli v sobě sílu pro poslední půli turnaje. V ní jsme se pokusili o poslední odpor a na chvíli i snížili rozdíl branek. Nové Veselí však již nepřipustilo žádné překvapení a udolalo náš tým finálním skóre 19:25.

 

Z turnaje si vezeme cenné zkušenosti, o které nám jde především. Máme mnoho podnětů pro nadcházející tréninkové období i pro vstup do nadcházejících soubojů na hřišti. Další turnaj se koná 21.1.2018 na palubovce Legaty Hustopeče, kde se nám kromě domácího týmu postaví celky Dukla Praha A, TJ Sokol Úvaly a Slavia Uherské Hradiště.

 

Sestava (góly):
Alex Filip(4), Martin Furmánek(5), Jan Horák(13), Jakub Nedelčev(3), Matěj Nedoma(13), Štěpán Nedoma(4), Adam Rucký(2), Sebastian Szafran(26), Jakub Thurnvald(2)
Brankáři: Jiří Černota (46%), Tomáš Pospěch (45%)
Trenéři: Petr Gabryš, Martin Večerka