Mladší žáci oddílu zajížděli o víkendu 5.-6.3.2016 na mezinárodní turnaj do Povážské Bystrice na Slovensko.
Pro mladší žáky to byla první zkušenost si zahrát na mezinárodním turnaji a porovnat síly s vyspělými družstvy ze zahraničí.
V základní skupině jsme se postupně utkali s družstvy HK Kúpele Bojnice, HCB Karviná „B“, Tatran Prešov „A“, DTJ Polanka nad Odrou a HC Zlín.
1) TJ Nový Jičín : HK Kúpele Bojnice SK, poločas – 4:13, výsledek – 9:23
První seznámení s kvalitním družstvem ze středního Slovenska přinesla porážku se vztyčenou hlavou. Bojnice měli ve svém týmu osobnost (hráče), který byl nakonec vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. Naši chlapci bojovali, ale výškově a herně zaostávali za soupeřem. Na hřišti se postupně vystřídali všichni hráči i oba brankáři.
Brankáři: Holec Václav, Hutyra Jakub
Hráči v poli: Gabryš Pavel (4), Černota Jiří, Filip Alex, Gabryš Jakub (1), Rucký Adam, Černý Tomáš, Nedelčev Jakub, Škoda Jakub, Furmánek Martin (4), Kelnar Michal, Horák Jan, Nedoma Štěpán, Nedoma Matěj.
2) TJ Nový Jičín : HCB Karviná „B“, poločas – 4:6, výsledek – 10:10
V druhém utkání proti rovnocennému soupeři jsme nejdříve zaostávali a to hrou v útočné fázi, kdy jsme hráli vybíjenou a nastřelovali brankáře soupeře. V II. poločase jsme se ve střelbě zlepšili a střelbou k tyčím branky jsme srovnali skóre a dokonce v závěru utkání vedli o 1 branku. V posledních vteřinách (5 vt. do konce ut.) nesoustředěním jsme obdrželi vyrovnávající branku. Byla to branka (přesně umístěná), která nás nakonec odsoudila ke hře o konečné 11.místo.
Hráči v poli: Gabryš Pavel (4), Černota Jiří (3), Filip Alex, Gabryš Jakub, Rucký Adam, Černý Tomáš (1), Nedelčev Jakub, Škoda Jakub, Furmánek Martin (2), Kelnar Michal, Horák Jan, Nedoma Štěpán, Nedoma Matěj.
3) TJ Nový Jičín : Tatran Prešov „A“ SK, poločas – 0:15, výsledek – 1:21
Velice zkušení hráči z východu Slovenska nedali šanci našim hráčům, kteří ztráceli v útocích míče a z rychlých protiútoků se skóre jen navyšovalo. Střelba na branku byla minimální, když prošla mezi soupeři, zkušení brankáři vše pochytali až na jednu prvotní branku nováčka z křídla, která šťastně spadla do branky. Utkání připomínalo hru kočky s myší.
Hráči v poli: Gabryš Pavel, Černota Jiří, Filip Alex, Gabryš Jakub, Rucký Adam, Černý Tomáš, Nedelčev Jakub, Škoda Jakub (1), Furmánek Martin, Kelnar Michal, Horák Jan, Nedoma Štěpán, Nedoma Matěj.
4) TJ Nový Jičín : DTJ Polanka n/O, poločas – 2:9, výsledek – 4:14
V neděli ráno v 7:30 h. jsme se utkali proti nedalekému soupeři ze severní Moravy. Naši hráči byli ospalí, nemotorní, nepohybliví a střelba na branku byla zase jak při vybíjené. To se projevilo také na výsledku, hlavně v I.poločase, kdy jsme prohrávali rozdíle třídy. V II.poločase se hráči mírně probrali, začali plnit pokyny trenérů, hráči se na palubovce prostřídali a byla vidět lepší hra, hlavně v obranné činnosti. Výsledek již nedokázali zvrátit, ale také se již moc nenavýšil.
Hráči v poli: Gabryš Pavel (2), Černota Jiří (1), Filip Alex, Gabryš Jakub, Rucký Adam, Černý Tomáš (1), Nedelčev Jakub, Škoda Jakub, Furmánek Martin, Kelnar Michal, Horák Jan, Nedoma Štěpán, Nedoma Matěj.
5) TJ Nový Jičín : HC Zlín, poločas – 3:8, výsledek – 7:18
V dalším utkání jsme změřili síly s týmem z Valašska, kde se hraje dlouhodobě a standardně velmi dobrá házená. Na našich hráčích byl vidět herní posun, ale na soupeře nestačili. Hra se již podobala průměrně kvalitnímu družstvu a v brance se brankáři blýskli velmi pěknými zákroky. Tímto utkáním jsme zakončili základní část ve skupině. Umístnili jsme se na 6. místě, jen o horší skóre za pátou Karvinou.
Hráči v poli: Gabryš Pavel (2), Černota Jiří (2), Filip Alex, Gabryš Jakub, Rucký Adam, Černý Tomáš, Nedelčev Jakub, Škoda Jakub, Furmánek Martin (2), Kelnar Michal, Horák Jan, Nedoma Štěpán (1), Nedoma Matěj.
6) TJ Nový Jičín : TJ Rožnov p/R, poločas – 3:6, výsledek – 11:11, po 7 hodech – 15:14
V posledním utkáním o celkové 11. místo jsme se střetli proti stejně hrajícímu soupeři z Valašska. Naše hra již byla vystříbřená a měla hlavu i patu. Jen ta střelba v I. poločase se zase podobala vybíjené. V brance se blýskl svými perfektními zákroky Vašek Holec a v II. poločase se také zlepšila i ta zatracená střelba. Hráči začali plnit pokyny trenérů, střelbu na branku umístňovali k brankovým tyčím a náhle jsme vedli o 3 branky. Po vystřídání některých hráčů a brankáře jsme obdrželi přísný dvouminutový trest a skóre se začalo obracet v náš neprospěch. Nastala znovu změna brankáře a v závěru utkání jsme vedli jen o jedinou branku. Ani to nebyl konec a v posledních 3 vteřinách jsme obdrželi vyrovnávající branku. Následovaly 3 sedmimetrové hody, na které byli nominováni hráči v pořadí –  Furmánek Martin (0), Gabryš Pavel (1), Černý Tomáš (1). Hostující hráči také v třetím 7m hodu trefili tyčku a následovala náhlá smrt. Byl nominován na všechny další 7m hody Pavel Gabryš. 1. 7m hod nebyl proměněn, soupeř nedal také branku. 2. 7m hod byl Pavlem proměněn, ale soupeř dal také branku. 3. 7m hod byl vystřelen do vrchní části branky, jak radili trenéři a soupeři brankář Vašek Holec svým výborným zákrokem  chytil 7m hod. Tím jsme získali první výhru v turnaji a umístnili jsme se na celkovém 11. místě.
Hráči v poli: Gabryš Pavel (10), Černota Jiří (1), Filip Alex (1), Gabryš Jakub, Rucký Adam, Černý Tomáš (1), Nedelčev Jakub, Škoda Jakub, Furmánek Martin (1), Kelnar Michal (1), Horák Jan, Nedoma Štěpán, Nedoma Matěj.

Na závěr musíme konstatovat, že pro hráče mladšího žactva oddílu to byla velká zkušenost a celkový herní posun dopředu. Vždyť jsme v týmu postrádali nejlepšího hráče družstva, s kterým by výsledky vypadali možná jinak a celkově by jsme se umístnili někde jinde. Také jsme měli v týmu 2 minižáky a 3 nováčky, kteří absolvovali své první utkání v házené. Již teď se těšíme na další utkání družstva.
Za vedení družstva trenéři: Petr Jaroň, Petr Gabryš, Monika Gabryšová a podpora z řad rodičů Marian Černý a Michal Rucký.