Osmým kolem se o uplynulém víkendu rozeběhla Moravskoslezská liga házené, kde má Novojičínsko hned trojité zastoupení. Kromě aktuálně šestého Nového Jičína je to ještě Trnávka, které momentálně vede tabulku společně s Hlučínem a také třetí Suchdol nad Odrou.

Novojičínský celek trenéra Jakuba Janíčka načal druhou polovinu sezony duelem u posledních Klimkovic, kde potvrdil roli favorita a zaslouženě zvítězil 27:18.

Tým tak zúročil poctivou jarní přípravu. Novojičínskou výhru řídil nejlepší střelec týmu Dan Škrobal, jenž zatížil střelecké konto soupeřeosmi zásahy. Radim Tichavský a Kristián Pecha pak přispěli pěti góly. Nelze opomenout ani výkon brankáře Michaela Szczurka, který tým několikrát podržel v důležitých momentech zápasu.

,,I přesto, že je tým Klimkovic poslední, tak jsme tento duel rozhodně nepodcenili. Bylo mi jasné, že pokud chceme pomýšlet na přední příčky v tabulce a případný postup do druhé ligy, nesmíme v zápase zahálet a musíme vyhrát co největším rozdílem. Cílem bylo vyhrát alespoň o deset gólů, což se, bohužel, nepodařilo, díky skvělému výkonu klimkovického brankáře. Velmi kladně však hodnotím bojovnost a soutěživost svého týmu, který se svědomitě připravoval i na tohoto papírově slabšího soupeře,“ vyjádřil se k úspěšnému vstup do jara trenér TJ Nový Jičín Jakub Janíček.

Házenkáři Nového Jičína nyní hostí v neděli od 16 hodin ve své hale ABC celek TJ TŽ Třinec, který naposledy překvapivě porazil Hlučín a uštědřil mu tak první porážku v ročníku. „Po zápase v Hlučíně Třinec dokázal, že je ve velmi dobré formě. Čeká nás náročný duel, ve kterém budou, podle mě, rozhodovat individuální chyby a rozdíl branek bude minimální. Ale jak jsem již řekl, pokud chceme pomýšlet výš, musíme zdolat i Třinec,“ má jasno kouč Novojičínských.

Novojičínská hala ABC bude patřit házené po celý den, takže si nedělní boje nenechte ujít. Kromě zmíněného vyvrcholení dne v podobě utkání mužů odehrají ještě předtím své utkání také další oddíly novojičínské házené.

Ve 12.45 hostí mladší žačky SC Bohumín, ve 14.00 přivítají starší žačky TJ TŽ Třinec.
Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/ostatni_region/novojicinsti-hazenkari-uspesne-vstoupili-do-jarni-casti-sezony-20160422.html
Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/ostatni_region/novojicinsti-hazenkari-uspesne-vstoupili-do-jarni-casti-sezony-20160422.html