V pátek 25. června odjela družstva mladších žáků a mladších žaček na turnaj o pohár prezidenta (starosty) do Polských Świetochlowic, které jsou zároveň partnerským městem Nového Jičína.

Po příjezdu a srdečném přivítání prezidentem klubu Andrzejem Gajczewským, trenérem Kamilem Glowackým a děvčaty z spřáteleného klubu jsme se ubytovali a s družstvy vyrazili na Skalku (sportovně, rekreačně – zábavné centrum) Świetochlowic. Mládežníci se podívali a hned vyzkoušeli zábavné aktrakce, které byly přítomné k oslavě města a byly rozsety po Skalce. Po příchodu zpět jsme měli nachystanou chutnou a lehkou večeři, kterou mládežníci s chutí zblajzli a po chvíli klidu jsme se přemístili na venkovní, loni zrekonstruované hřiště, které má kvalitní tartanový povrch. Tam jsme sehráli podvečerní až večerní sparing utkání, které probíhalo až do nočních hodin. Hřiště bylo osvětlené, takže nám nevadila ani tma, která se na hřiště snesla.
V sobotu časně ráno jsme nastoupili k prvním utkání. Mladší žáci proti „A“ domácímu družstvu (konečný stav utkání 12:12) a mladší žačky proti domácímu „B“ družstvu (8:11). Následně jak chlapci, tak i děvčata bojovala ve svých skupinách o nejlepší umístění a postup do semifinále a následně do finále. Chlapci skončili v základní skupině na 2.místě, kdy kromě 1 remízy vše vyhráli, ale s horším skóre (o 2 branky) následně nastoupili v semifinále proti 1. z 2. skupiny SPR I. SOŚNICA GLIWICE. Tu v semifinále s přehledem přejeli a postoupili do finále, kde jsme se znovu utkali proti domácímu celku MUKS I. ŚWIĘTOCHŁOWICE. Děvčata získávala zkušenosti a v základní skupině skončila na 3. místě a následně smolně odehrála utkání o 5. místo, které bylo nad jejich síly. Nakonec mladší žačky skončili na krásném 6. místě z 8 účastníků. Chlapci ve velkém finále bojovali, ale bohužel hlavně rozhodčí stál nepochopitelně proti nám. Vedli jsme 5 minut před koncem utkání o 3 branky a při bránění vše rázně pískal proti nám a ze všech akcí byla buď branka nebo 7m hod. V našem útoku byl nesmyslný průraz, kroky a když byla střelba s faulem, nezkušený až zaujatý rozhodčí nic neviděl. Přitom byl diskvalifikovám Jakub Hutyra za podražení a my přišli o kvalitní spojku. V poslední minutě byl stav 13:13 a dle časomíry měl být konec utkání, který nenastal a hrálo se asi o 20 sekund dél, prostě až domácí vsítí branku. Tu během 15 vteřin vsítili a po našem rychlém rozehrání výhozu ihned ukončil utkání. Tím jsme přišli zaslouženě o možné 1. místo a skončili pod vrcholem, na který jsme měli právo.
Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen náš hráč Sebastián Szafrán a nejlepší hráčkou družstva byla pořadateli vyhlášena u dívek Zuzana Hrňová a u chlapců Alex Filip. Mladší žáci skončili celkově 2 a mladší žačky na 6. místě. Za bojovnost, výsledky a příkladnou hru všem hráčkám a hráčům patří velká pochvala.
Turnaj skončil v sobotu odpoledne a my jsme se vydali na Skalku do Aqua parku si zchladit hlavy a odreagovat se od házené. Byla to příjemná regenerace a zábava. Večer po návratu nás čekala grilovačka, kde si pochutnali na kvalitních polských grilovacích párečkách.
Ráno v neděli po snídani jsme se vydali do nedalekých Katowic, kde jsme si prohlídli sportovní halu Spodek, kde se v zimně hrála kvalifikační skupina Mistrovství Evropy v házené a přilehlé muzea. Pak jsme přejeli do nedalekého Chorzówa, kde jsme prošli zábavně-rekreačním parkem Slaski kolem ZOO, vodotrysků, cyklostezek, jezírek s lodičkami, zábavných atrakcí až k fotbalovému stadionu Slaski Chorzów, kde jsme nasedli na lanovku a nechali jsme se vézt zpět přes celý park zpátky k autobusu. Tím jsme zakončili přátelskou návštěvu Świetochlowic a přilehlého okolí, jelikož už na lanovce jsme pocítili velké kapky deště a bouřky, která se na vojvodství hnala. Domů jsme přijeli spokojení a děti se hrdě s medailemi vítali s rodiči.
Musíme podotknout, že tato zkušenost je k nezaplacení a hráči a hráčky poznávají nové kamarády a nové spřátelené města. Trenéři p. Smutný a p. Jaroň byli také spokojeni, jelikož se nikomu nic nepřihodilo a přejeli jsme bez zranění.

20160624_214234_1 20160625_140504_1 20160625_140601_1 20160626_094851_1 20160626_120439_1