Letos vyrazili naše mladší dorostenky na turnaj do Německého Ludwigsburgu.  Vyjížděli 14. července, aby mohly poznat krásy partnerského města a jeho okolí i trochu jinak. V pátek po příjezdu je čekala pěkná prohlídka města a nějaké to nakupování. Slečny to vždy ocení. V sobotu dopoledne jsme navštívili světoznámé muzeum Porsche, kde byla naše děvčata okouzlena historickými i moderními auty této světoznámé značky. Odpoledne je čekalo příjemné prostředí Ludwigsburského parku a příjemného rybníka, kde si mohli nejenom vyzkoušet plavbu na lodičkách, ale i nedovoleně vykoupat v přírodním rybníku. Naše děvčata do vzala doslova.

V neděli nás čekal turnaj na umělé trávě. Je to nezvyklý terén pro házenou, ale děvčata byla zkušená z loňského ročníku. V základní skupině jsme byli nasazeni do skupiny se soupeři HSG Oberer Neckar DE z nedalekého Stuttgartu a s domácím družstvem HB Ludwigsburg. Ve skupině se hrálo dvoukolově. Skupinu jsme vyhráli jednoznačně s 3 výhry a jednou porážkou, při které jsme zásadně pozměnili sestavu na hřišti. Zkušená brankářka Zuzka Š. šla do pole a Olinka T. zase do branky. Bylo to až někdy komické, ale děvčata si to užila a my pomohli domácím bojovat o 2. místo v základní skupině. Ze skupiny děvčata postoupila přímo do finálového utkání. Ve finále děvčata narazila na rovnocenného soupeře a bohužel v koncovce to nezvládla a prohrála 6:7. Nastřelily 3x tyč a neproměnily 2x 7m hod. Přesto si holky zaslouží velkou pochvalu za krásné 2. místo. Děvčata získaly zkušenosti, utužil se kolektiv a skončit na 2. místě je pro ně velký úspěch! Gratulujeme děvčatům!

Sestava: Valerie Kunčíková, Jolana Drdová, Alena Boháčová, Iryna Soliliak, Olga Tymráková, Eliška Matušová, Martina Šefraná, Zuzana Šafaříková, Bára Horáková
Trenéři: Jaroň Petr, Jaroň Marek, Horák Milan