V neděli 3. dubna 2016 začala mistrovská soutěž pro mládežnická družstva oddílu. V prvním jarním kole jsme na domácí palubovce přivítali kvalitní družstva z nedaleké extraligové Kopřivnice.

Nejdříve nastoupili k utkání mladší žáci, kteří hrají mistrovskou soutěž Moravskoslezské ligy ve skupině „A“, kde postupně nastoupí proti nejkvalitnějším celků z našeho kraje. Družstva jako HCB OKD Karviná, SKP Frýdek-Místek, KH Kopřivnice (extraligové kluby) a Sokol Ostrava byli v podzimní části soutěže velkým oříškem a družstvu mladších žáků NJ se nepodařilo hrát vyrovnané utkání. Po kvalitní zimní přípravě se naše družstvo odhodlalo k velkému výkonu.
Utkání začalo v 10:00 hodin a po 15-ti minutách hry s osobní obranou (tak je to stanovené STK MS KSH) jsme po velkém boji vedli 9:5. Následovaly trháky (shout-outy), kterých se zúčastní všichni hráči zapsaní v zápise o utkání. Tato část utkání se nám nepodařila, jelikož nám padaly míče z rukou, hráči nastřelovali tyče soupeřovy branky a brankáři se také nepodařilo přesně hodit trhák. Po domluvě rozhodčí utkání striktně až někdy moc úzkostlivě dodržovali pravidla (shout-outu). Trháky jsme prohráli 0:6 a po celkovém I. poločase jsme prohrávali 9:11. V přestávce mezi poločasy rozdali trenéři Petr Jaroň a Petr Gabryš striktní pokyny a namotivovali hráče k super výkonu. Postupně za podpory kvalitních zákroků brankáře Vaška Holce jsme snižovali náskok soupeře a ukrajovali jsme z jeho dominanty. Po 15-ti minutách bylo skóre srovnané a my bojovaly o první body. V dalších 4 minutách se družstva přetahovaly o vedení a kde jsme většinou skóre dotahovali. V poslední minutě bylo vyrovnáno na 17:17 a hráči Kopřivnice útočili. 25 sekund před koncem utkání přesnou střelou vystřelili na branku Vaška Holce, který výborným zákrokem střelu chytil a my jsme šli do útoku. Trenéři NJ si vzali Time-out družstva a rozdaly poslední pokyny. V posledních 10-ti vteřinách vystřelil nejlepší střelec družstva Sebastian Szafran přesnou střelu, ale míč trefil jen tyč branky soupeře. Míč se následně odrazil ke křídlu Alexovi Filipu, který ihned šel do střely, ale byl faulován a byl nařízen 7m hod. K provedení pokutového hodu se postavil Sebastian Szafran a s přehledem proměnil 7m hod. Poslední vteřiny naši kluci ubránili. Výsledek utkání 18 : 17. Mladší žáci tím porazili velmi zkušenou a kvalitní Kopřivnici a získali první body v soutěži. Musíme pochválit všechny hráče i brankáře Vaška Holce za předvedené výkony. Kluci, dobrá práce.
Szafran Sebastian 14 br. (2 br. ze 7m hodů), Furmánek Martin 2 branky (1 ze 7m hodu), Nedoma Štěpán 1 br., Málek Martin 1 br., Holec Václav, Filip Alex, Černota Jiří, Kelnar Michal, Černý Tomáš, Horák Jan, Rucký Adam, Nedelčev Jakub, Nedoma Matěj.

V 11.30 h. nastoupili k 1. utkání jarní části soutěže starší žáci, kteří také hrají mistrovskou soutěž Moravskoslezské ligy ve skupině „A“, kde postupně nastoupí proti nejkvalitnějším celků z našeho kraje. Kluci hrají 2x 25 minut standardní hry bez úpravy pravidel.
Naši hráči se vrhli na soupeře s vervou. Ikdyž kluci po 8 minutách prohrávali 2:4, trenéři Marek Jaroň a Michal Szcurek změnili taktiku hry a následně během dalších 7 minut starší žáci otočili skóre a vedli 9:6. V dalším čase I. poločasu kluci dodržovali taktiku hry a po 25 minutách I. poločasu vyhrávali 19:14. V II. poločase se chvíli s Kopřivnicí přetahovali o navýšení skóre, které se nedařilo, ale soupeř také neubíral z rozdílu branek. Následně kluci vedli až o 7 branek, ale zase po 4 minutách jen o 3 branky. Toto bylo zapříčiněno, že trenéři prostřídali hráče a nejlepší hráče stáhli na střídačku. 3 minuty před koncem utkání chlapci navýšili skóre zase na rozdíl 7 branek, které v závěru utkání udrželi. Výsledek utkání 34 : 27. Kopřivnice byla pokořena, rozdrcena a hráči odcházeli se sklopenými hlavami. Byli přesvědčeni, že jsou k neporažení, ale dobrá práce trenérů v zimní přestávce dostala starší žáky NJ na výsluní a zase o velký stupeň výše.
Hrachovec Martin 16 br. (2 ze 7m hodu), Ježek Jakub 7 br. (1 ze 7m h.), Palacký Radek 3 br., Geryk Petr 3 br., Szafran Sebastian 2 br., Frélich Martin 1 br., Heřman Karel 1 br., Gabryš Pavel 1 br., Pěrkusov Marián, Fajárek Tadeáš, Scotto Jan, Bolek Martin. Trenéři chválí všechny hráče za předvedené výkony i brankáře. Super kluci, dobrá práce.