Házenkářský-den-NJ-2014_1

V sobotu 28. června 2014 se konal od ranních hodin na hale ABC v Novém Jičíně

HÁZENKÁŘSKÝ DEN – ukončení sezóny 2013-2014.

Házenkářský-den-NJ-2014_4

V tento den se setkali starší i mladší hráči a hráčky, jejich rodiče a příznivci Novojičínské házené. Od brzkých ranních hodin předváděli své dovednosti nejmladší házenkáři a házenkářky, co se během svého působení v oddílu naučili. Následně si zahráli proti sobě mladší žačky a minižactvo, kde toto utkání vyhráli mladší žačky. Po utkání těch nejmladších se utkali mladší žákyně spolu se staršími žákyněmi proti mladším žákům, kteří hráli spolu se staršími žáky. Po vyrovnaném a úsměvném boji zvítězili chlapci. Netradičním utkáním dětí proti rodičům probíhalo další zápas příjemného sobotního dopoledne. Rodiče si vyzkoušeli, jak je náročné vsítit branku soupeři přes dobře hrající obranu, ikdyž menšího vzrůstu. Také si někteří splnili odměnu, když špatně vystřelili na stojícího brankáře a ten s grácií chytí jejich střelu. Deset kliků pro některé rodiče nebyl problém. 🙂 V tomto utkání zvítězili házenkáři a házenkářky, kteří porazili rodiče 15:7.

Házenkářský-den-NJ-2014_5

Házenkářský den pokračoval utkáním dorostenek, posíleny o starší dorostenky a vousaté dorostenky, proti mladším aktivním mužům. I přes silné posílení dorostenek toto utkání vyhráli mladší muži. Vousaté dorostenky se nechtěly fotit :-D.

Házenkářský-den-NJ-2014_3

Házenkářský-den-NJ-2014_8

Sobotní Házenkářský den se překulil do druhé poloviny a k dalšímu utkání se nám připravili starší již aktivně nehrající muži a mladší aktivní muži. V tomto utkání nastoupili za starší muže předseda oddílu, trenéři aktivní i minulí a muži blížící se věkem k půl století. Již do rozběhlého utkání také přiběhl kmenový novojičínský hráč NJ, bývalý extraligový hráč Kopřivnice a mistr ČR dorostenců KH Kopřivnice p. Miroslav Bartoň. Po velkém boji a ještě pořád krásnými akcemi zvítězili starší muži nad mladšími rozdílem 4 branek 26:22. Mladší muži se museli sklonit a s pokorou uznat svou porážku.

Házenkářský-den-NJ-2014_2

Následovali smíšené utkání dětí se staršími hráči a hráčky proti mixu házenkářů a házenkářek. Všichni se skvěle bavili a užívali jsme si příjemného dne. Připravené šťavnaté steaky a bavorské klobásy byly skvělým doplňkem krásného dne házenkářů a házenkářek.

Házenkářský-den-NJ-2014_6

Za skvělou organizaci a perfektní občerstvení děkujeme p. Paschkovi, sl. Aleně Tomečkové, p. Janě Drlíkové a jejímu manželovi, Z. Tomečkovi a ostatním mužům a ženám, kteří se zapojili ke zdárnému průběhu sportovního dne.

Předseda oddílu házené Petr Jaroň.

Více asi 800 fotografií najdete na oddílovém facebooku: https://www.facebook.com/pages/Házená-TJ-Nový-Jičín