V neděli 21.1.2018 svým druhým kolem pokračovala Žákovská liga starších žáků. Náš tým tedy v neděli brzy ráno odcestoval do Hustopeč, kde postupně čelil týmům TJ Sokol Úvaly, Uherské Hradiště, Legata Hustopeče a Dukla Praha A.

V prvním utkání nás čekal tým TJ Sokol Úvaly. Hned od prvních minut jsme si vytvářeli náskok. Chlapci dobře bránili a s přehledem vedli celý zápas. Soupeř nám nestačil ve většině herních situací a díky kolektivnímu přístupu a hře bez chyb se nám podařilo zvítězit 25:13 (11:4)

Plni optimismu a naděje ze snadné výhry s Úvaly, jsme nastoupili proti celku Uherského Hradiště. Hradiště se prvního kola z důvodu nemoci hráčů neúčastnilo a mělo všechna utkání kontumována. Hned v začátku utkání jsme poznali, že to nebude vůbec lehký soupeř. Nedařilo se nám držet krok s pohybem a i chyb přibývalo. Rychle jsme tedy vystřízlivěli a snažili se bojovat. I když se naše hra zlepšovala, nedařilo se v koncové fázi překonat dobře chytajícího soupeřova brankáře.  Zápas tedy skončil 23:13 (10:5) v náš neprospěch.

Po prohře s Hradištěm jsme tedy do utkání s Legatou Hustopeče nastoupili s pokorou a vidinou lepšího výsledku než v zápase předchozím. Ze startu prvního poločasu jsme tahali za kratší konec, avšak náš výkon se zlepšoval. Chlapci se nevzdávali a gólem z poslední devítky v prvním poločase korigovali výsledek na 12:13 pro Hustopeče. Radost, z takto vstřelené branky, jim do druhé půle dodala kuráž a sílu. Během chvíle otočili zápas na svou stranu a dávali soupeři méně a méně příležitostí. Na konci duelu tak svítilo skóre 21:28 pro TJ Nový Jičín.

Poslední zápas by se dal označit jako souboj Davida a Goliáše. Čekala nás Dukla Praha A. Dukla nenechala nic náhodě, rychle se ujala vedení a my jsme nestačili. Rozdíl kvalit byl zřejmý a stav, i když jsme statečně bojovali, neudržitelný. Praha nás přehrála jednoznačným výsledkem 20:42 (5:24).

Vezeme si čtyři body a druhé naše působení v soutěži hodnotíme jako úspěšné. Třetí z turnajů Žákovské ligy se bude konat doma v Novém Jičíně 18.2.2018.